Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W uroczystościach upamiętniających 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wzięło udział wielu mieszkańców gminy Bychawa.

Uroczystości rozpoczęły się w bychawskim kościele parafialnym, gdzie przed mszą świętą w intencji Ojczyzny, artyści z Bychawskiego Centrum Kultury – tj. Chór Simul Cantare, Męski Zespół Wokalny „Podkowiaki” i Dziecięcy Zespół Wokalny – przedstawili bogatą część artystyczną. Po mszy wszyscy wspólnie udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tuż po tym jak wybrzmiały ostatnie dźwięki Mazurka Dąbrowskiego w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej głos zabrał Burmistrz Bychawy Janusz Urban, który w swoim przemówieniu skoncentrował się na istocie obchodzonego święta.

W trzeciomajowych uroczystościach tradycyjnie już wzięły udział liczne delegacje ze sztandarami oraz dziękczynnymi wiązankami. Wydarzenie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu bychawskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Na koniec Burmistrz Bychawy zapraszając wszystkich zebranych na tradycyjny słodki poczęstunek w Złotej Lirze podziękował im za przybycie i współorganizację uroczystości.