Pierogi 2015 – zapowiedź

2015 04 13 pierogi baner

Tak jak co roku festyn odbędzie się w ostatnią niedzielę maja, tj. 31., dzień przed Dniem Dziecka. W tym roku w ramach festynu odbędzie się wyjątkowy konkurs skierowany do mieszkańców naszej gminy. Mam nadzieję że zachętą do wzięcia w nim udziału będą atrakcyjne nagrody (sprzęt AGD) o wartości prawie 2000 zł. Konkurs polega na przesłaniu do redakcji „GZB” przepisu na najlepsze pierogi. Jury konkursowe wybierze 10 najbardziej obiecujących przepisów. Kolejny etap konkursu to spotkanie z Jury, podczas którego odbędzie się degustacja pierogów. Jury konkursu wybierze trzy najlepsze przepisy które zakwalifikują się do finału. Finał konkursu odbędzie się w dniu festynu. O wyznaczonej godzinie autorzy trzech najlepszych przepisów własnoręcznie na oczach widzów przyrządzą pierogi. Jury konkursowe przyzna nagrody główne, a uczestnicy imprezy wybiorą „pierogi publiczności”.
Oczywiście nie zabraknie muzycznych atrakcji.

Już o godzinie 15.00 na scenie pojawi się znany i lubiany zespół Piękni i Młodzi.

Godzina 17.00 upłynie w iście malinowo-miodowym nastroju, bowiem na scenie zaprezentuje się zespół MiG. Kolejny koncert to dobrze znani autorzy przebojów takich jak Windą do nieba, Chodź pomaluj mój świat, a więc zespół 2 plus 1.

Gwiazdą tegorocznej XVI edycji imprezy będzie zespół VIDEO, który już kiedyś gościł w Bychawie. Niezwykle energetyczny koncert na długo pozostał w pamięci uczestników XI Festynu (2010 rok). Oczywiście imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Regulamin konkursu na najlepsze pierogi dostępny jest w BCK, redakcji „GZB” oraz na stronach internetowych eBCK.pl i Bychawa.pl.
mw/BCK