– Nowy Wizerunek – Nowy Klimat – Nowa Energia –

 

Bychawskie Centrum Kultury

– Nowy Wizerunek  – Nowy Klimat –  Nowa Energia

 Po półrocznym zamknięciu i zawieszeniu zajęć na nowo staramy się rozkręcić naszą lokomotywę – zajęć i wydarzeń kulturalnych. Niestety po takiej przewie będzie to trwało chwilę, ale chcemy ją skrócić do minimum. Przeglądając fora internetowe dotyczące Bychawy dostrzegam duża potrzebę  ubogacania oferty BCK. Oczywiście czyniłbym to bez opamiętania, gdy były takie możliwości. Ograniczają nas tylko realia finansowe, które są, jaki są i w nich musimy się odnaleźć i zrobić wszystko, co można, aby odbiorcy naszej działalności byli zadowoleni.


 

Oczywiści spotykam też na forach: głosy negatywne, proste stwierdzania (tu nic się nie dzieje) oraz wiele porównań do innych miast, czy społeczności, jednak by być uczciwym w porównaniach trzeba by zrobić to rzetelnie, i na wielu płaszczyznach, ale przecież na to już nikt nie ma czasu, zatem pozostaje tylko proste porównanie czy subiektywne stwierdzenie. Nie obrażam się, bo, o co. Ile osób tyle ocen. Zatem by to zmienić zapraszam wszystkich z pomysłami do dyskusji ( dociekliwych zapraszam do zapoznania się z możliwościami) i do formułowania sugestii, przedstawiania pomysłów. Jestem przekonany, że drzemie w nas wielki potencjał  – myślę, że nie tylko BCK, ale cała Bychawa dojrzała do otwartej dyskusji o sobie samej, ( ale oczywiście w ramach kultury języka i porządku prawnego, bez pomówień i oskarżeń). Zachęcam wszystkich byśmy zaczęli z sobą dyskutować i poszukiwać właściwej dla nas mieszkańców Bychawy drogi. Na nowo uruchomimy forum na naszej stronie internetowej – zachęcam do pisania, wierzę w odpowiedni poziom dyskusji – być może przerodzi się to otwarte spotkania w naszej Kawiarni – z pożytkiem dla nas wszystkich. Zachęcam do korzystania z naszej oferty, którą chcemy ubogacać. Jeśli padną ciekawe pomysły BCK jest dla nich otwarty i każdego przywitam z radością.

 

A zatem już w grudniu zapraszam Państwa:

 

26 listopada – 7 grudnia – „BLUE ORANGE GALLERY” – wystawa

                                              „Sztuk – Mistrz Wyspiański”

                                              przygotowana prze Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lublinie.

1 grudnia – godz. 16.00 – „Andrzejki dla dzieci”

                  – godz. 20.00 – „ANDRZEJKI BLUESOWE” z zespołem Move On Quartet

  Zaprasza Kawiarnia Artystyczna „Złota Lira” – wstęp bezpłatny (jeśli  jednak chcesz możesz  wesprzeć podarkiem akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”)

2 grudnia – godz. 13.00 – „Wielki Koncert Charytatywny” organizowany w ramach  

        akcji  „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

9 grudnia – godz.16.00 – Promocja książki „ Zmierzch Gałęzowa” – Konstantego

                                          Rostworowskiego – przygotowana wspólnie z Bychawskim

                                          Towarzystwem Regionalnym i mieszkańcami Gałezowa

 26 grudnia – godz. 17.00  – Początek koncertów w szopce „Przystąpmy Do Szopy”

Wszystkich muzykujących i śpiewających ( rodziny, solistów, przyjaciół, sołectwa, wsie, miejscowości) zapraszam do wzięcia udziału w kolędowaniu przy szopce. Czekamy na Państwa sygnały – zgłoszenia do 20 grudnia. Informację można przekazać osobiście w sekretariacie BCK lub telefonicznie 081 5660124.

31 grudnia – Bal Sylwestrowy –  cena wejściówki  220 zł ( gastronomia Bar u Saszy)

 Pragniemy zaprosić także Państwa, aby na bazie BCK tworzyć społeczność klubową i to w wielu płaszczyznach. Żyjemy w prawdzie, w małej społeczności lokalnej, ale jest wśród nas ( i jestem o tym mocno przekonany) wielu pasjonatów min.: motoryzacji ( auta, motocykle i skutery, inne), lotnictwa, fotografii, filmowania, majsterkowania, flory i fauny, szydełkowania, haftowania, różnych technik malarskich, muzyki, podróży, pływania i nurkowania, żeglowania itp. Przecież jako mieszkańcy możemy się spotykać, spędzać trochę czasu dzieląc się swoimi doświadczeniami, umiejętnościami. Jestem przekonany, że może być to fantastycznie spędzony czas. Może nie, co tydzień, ale raz na miesiąc – ale przecież to mogą ustalić sami klubowicze. BCK udostępni bezpłatnie miejsce i pomoże się zorganizować w miarę swoich możliwości np. oddając do dyspozycji swoją stronę www.ebck.pl.  Czekam z nadzieja na Państwa propozycje!

 Zachęcam także do korzystania z naszej oferty:

– dla  dzieci:  zespół wokalno-taneczny „Kogel Mogel”,  zajęcia dziennikarskie i teatralne.

– dla młodzieży : zajęcia dziennikarskie i teatralne, Młodzieżowa Inicjatywa Kulturalna,

                            Zespół Pieśni i Tańca PODKOWAICY

– dla muzykujących kapela „Podkowaicy”

– dla śpiewających – Chór BCK.

– osoby dojrzale mogą odnaleźć się w Klubie Seniora.

 Szczegółowy harmonogram spotkań poszczególnych grup jest do dyspozycji na naszej stronie internetowej www.ebck.pl.

 Myślę że przyszły rok przyniesie nam bogactwo imprez i wydarzeń kulturalnych. Wprowadzimy nowe imprezy które ubogacą naszą ofertę dla mieszkańców naszej gminy. Dzisiaj mogę zdradzić, że pojawi święto latawca, Jarmark Bychawski, czy spotkania właścicieli  psów, kotów, chomików, królików i to oczywiście nie koniec. A zatem szykujmy wolny czas! Zapraszam Serdecznie!

Mariusz Nawłatyna

Dyrektor BCK