Nadal zbieramy dla powodzian z Powiśla


LIST OTWARTY

Drodzy Mieszkańcy  gminy Bychawa!

18 czerwca br. przekazaliśmy pierwszą część darów w ilości ok. 3 ton, jaka została zebrana przez Bychawskie Centrum Kultury, instytucje gminne i wielu poruszonych tragedią powodzi mieszkańców naszej gminy. Dary trafiły bezpośredni do mieszkańców  czterech miejscowości na terenie gminy Wilków: Brzozowej, Szczekarkowa, Zastowa Karczmiskiego, Zastowa Polanowskiego.

Po dotarciu do w/w miejscowości, byliśmy  przerażeni tym, co zobaczyliśmy. Mieszkańcy potracili wszystko. Żaden obraz pokazany w prasie czy telewizji nie oddaje ogromu zniszczeń  czy osobistych tragedii mieszkańców Wilkowa. Obrazy które przyszło nam oglądać oraz przeprowadzone rozmowy powodują głębokie współczucie i chęć wsparcia. Trudno tu mówić o jakimś sprzątaniu, czy remontach, jeśli nie pozostało po powodzi prawie nic i  jeszcze przez wiele dni może nie być tam ani prądu, ani wody.  Do tej pory ludzie ci nie otrzymali prawie żadnego wsparcia. Dlatego nasza pomoc absolutnie nie powinna się skończyć.
Z apelem do mieszkańców naszej gminy zwróciła się Pani sołtys wsi Brzozowa w Gminie Wilków, Jadwiga Dzierzak – którą poznaliśmy przekazując dary, a która prosi byśmy nie zapominali o ich tragedii, mimo, że w mediach przestała być obecna.

 Zbiórkę będziemy prowadzili nadal. Prosimy wszystkich, którzy mogą i chcą, o dalsze wsparcie. Mieszkańcy Wilkowa najbardziej proszą o: pościel, koce, poduszki, kołdry; także o  sprzęt AGD nowy lub używany w dobrym stanie: pralki, lodówki, kuchenki gazowe, garnki. Potrzebne są również: zboże, pasze i karma dla zwierząt, chemia, środki czystości, trwałe artykuły spożywcze.

Zachęcamy do zbierania darów w Bychawie i w ramach poszczególnych sołectw, z których możemy odebrać zgromadzone dary i jednym transportem zawieść je do oczekujących pomocy mieszkańców Gminy Wilków. Zbiórka będzie trwała od 1 do 9 lipca 2010 roku.

Zainteresowane osoby oraz firmy prosimy o kontakt z Bychawskim Centrum Kultury: tel:81 56-60-124 w godz. 9-17,             e-mail:sekretariat@ebck.pl.