Młodzi śladami Singera

W dniu 11 kwietnia 2012 delegacja młodych osób z ZS im. ks. Kwiatkowskiego, Gimnazjum nr 1 w Bychawie oraz bychawskiego MIK’u odwiedziła OśrodekBrama Grodzka Teatr NN”
Był to dzień, który miejmy nadzieję wprowadzi młodych w zupełnie inny wymiar kreowania wolnego czasu. W drodze rekrutacji została wytypowana 17-osobowa grupa młodych mieszkańców Bychawy i okolic. Młodzi i ambitni postanowili zmierzyć się z dziejami naszej miejscowości, a tym samym rozmarzyć się w opowiadaniach Isaaca Bashevisa Singera. Podczas warsztatów w Bramie Grodzkiej zapoznali się z działalnością „Strażników pamięci”, zwiedzili każdy zakątek Ośrodka, przy czym zostali „zarażeni” kwestią dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny.

Przez 3 miesiące intensywnej pracy z instruktorami, będą pracowali nad filmem dotyczącym dziejów Bychawy, dowiedzą się czym jest historia mówiona, zostaną oprowadzeni po miejscach pamięci oraz miejscach związanych z życiem mieszkańców dawnej Bychawy. Będą mieli niebywałą możliwość porozmawiania ze „świadkami tamtych czasów” Efekty pracy zobaczymy podczas trwania Festiwalu Śladami Singera w dniach 21,22 lipca 2012, podczas którego będziemy gościć animatorów, artystów z różnych części świata.

Dodatkowo, na wewnętrznym spotkaniu z opiekunami, uczestnicy projektu wybrali drugą formę warsztatu jakim będzie sztuka pokonywania żywiołu ognia- Fireshow.

Już 27 kwietnia ruszamy z pierwszym warsztatem historyczno-kulturalnym w przestrzeni miasta.

Kontakt w/s projektu: „Śladami Singera: Warsztaty. Spotkania. Sztuka”

Koordynatorka projektu – Aleksandra Duź: ola.duz@tnn.lublin.pl
Koordynator lokalny – Tomasz Hanaj: tomasz.hanaj@gmail.com

Strony projektu:
http://www.sladamisingera.teatrnn.pl
http://www.facebook.com/sladamisingera

[GALERIA ZDJĘĆ]

alt