MIK- Młodzieżowa Inicjatywa Kulturalna

2013-11-15 MIK

MIK -grupa młodzieży działająca przy Bychawskim Centrum Kultury. Młodzieżowa Inicjatywa Kulturalna to uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którym nie jest obojętna lokalna rzeczywistość. Swoje działania opierają głównie na rozwoju osobistym m.in. uczestnictwem w warsztatach, realizowaniu projektów edukacyjno-kulturowych, organizowaniu imprez kulturalnych oraz inicjowanie przedsięwzięć odpowiadającym ich rówieśnikom.

Na zespół składa się młodzież posiadająca umiejętności artystyczne tj. taniec, śpiew, teatr, film, fotografia, fire show oraz szeroko pojmowana animacja środowiska lokalnego. Spotkania odbywają się w Sali Blue Orange Gallery w każdy piątek o godz. 18.00

MIK realizuje akcje w przestrzeni miejskiej, zajęcia dla rówieśników podczas ferii i wakacji. Stanowi pomoc przy organizacji większych wydarzeń BCK. 

DSC 1490

fb 1Yt 1

Członkowie o:

  • „Wielu ludzi nie wie czym jest MIK. Niektórzy próbują się dowiedzieć i wtedy trafiają na grupę młodzieży, która pokazuje że Bychawa jeszcze nie umarła… Pełni życia, pomysłów i chęci” 
  • „Grupę MIK-u tworzą ludzie, którzy chcą wnieść coś kreatywnego do naszego miasta. Grupa młodzieży, która próbuje coś zrobić w Bychawie> i jej to wychodzi!” 
  • „MIK to super organizacja dla młodzieży, która nie ma co robić w domu” 
  • „Twórcy rozrywki” 
  • „MIK jest to organizacja młodzieży, której chce się chcieć. Mamy dużo pomysłów i staramy się wprowadzić je w życie” 
  • „MIK to grupa, która chce wnieść do Bychawy nowe projekty, nowe pomysły i plany. MIK chce pokazać, że młodzież potrafi angażować się w sprawy swojego miasta i wnosić jak najwięcej świeżości”.