Jasłekowy czas!

Niedziela 13 stycznia 2008r.  Bychawskie Centrum Kultury- jest pięknie, jest radośnie, jest niezwykle – na scenie w Sali Widowiskowej – choinki migoczące radosnym światłem, wielka gwiazda, szopa i kolędnicy w kolorowych strojach ( anioły, pastuszkowie, królowie, postaci z bajek i oczywiście Maryja, Józef oraz mały Jezusek) – to wszystko za sprawą dziesięciu grup kolędniczych biorących udział w  XII Przeglądzie „JASEŁEK".

Po raz kolejny jestem mile zaskoczony! Wręcz wykrzyknę z radością do wszystkich mieszkańców naszej Gminy – Bychawa – JESTEŚCIE WSPANIALI!!! Przyznam, iż po cichu liczyliśmy na uczestnictwo dużej grupy osób, przewidywaliśmy, że w dzisiejszy dzień w raz z uczestnikami ( a było ich  ok. 300) odwiedzi nas ponad 500 osób. Było dużo więcej. Z szybkich rachunków wynika, że dzisiaj BCK odwiedziło ponad 1200 osób, czyli ok. 10 %  mieszkańców Gminy Bychawa. Oczywiście zasługa to przede wszystkim wspaniałych wykonawców przedstawień związanych tematyką związaną ze Świętami Bożego Narodzenia, oraz ich opiekunów ( wychowawców, instruktorów i oczywiście rodziców), którzy trudzili się chcąc jak najlepiej przygotować swoje pociechy do dzisiejszego występu. Na duże uznanie zasługuje widoczne wielkie zaangażowanie dzieci w prezentowane przedstawienia i chociaż czasami trema sprawiała drobne trudności to jednak  każde przedstawienie podobało się i to bardzo. Świadczyły  o tym wybuchające gromkie brawa na zakończenie każdego występu. Obserwowałem też z zaciekawieniem  radosne spojrzenia rodziców, babć, dziadków, cioć, wujków …… wpatrzonych w swoich małych aktorów. A ileż fleszy od aparatów sprawiło, że ulotna chwila, której byliśmy dzisiaj światkami została uwieczniona na pamiątkę dla nas i naszych bliskich ( być może na wiele, wiele lat). Można by rzec, i nie będzie to tylko moją fantazją, iż sprawiliśmy sobie dzisiaj wszyscy uczestniczący w XII Przeglądzie „JASEŁEK" wiele radości. Jestem przekonany, że w dzisiejszy wieczór w naszych domach nie będą milkły długie rozmowy i dyskusje jak to nasze dzieci ( także moje) grały dzisiaj swoje role w przedstawieniach.

Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, iż oglądanie dziesięciu przedstawień na ten sam temat    ( Boże Narodzenie) może być nudne, ale proszę mi wierzyć – taka osoba byłaby by w wielkim błędzie. Każde przedstawienie było niepowtarzalne, każde zawierało wielki ładunek emocji, głębokie treści związane z Narodzenie Jezusa Chrystusa, każde miało to coś, co sprawiało, że za każdym razem podążając za słowami naszych  aktorów rodziła się refleksja – Co takiego wydarzyło się w Betlejem, że od ponad dwóch tysięcy lat ludzie o tym mówią piszą, śpiewają, rozmawiają, przedstawiają, czytają – chyba coś naprawdę ważnego skoro potrafimy w tym czasie wybaczać, uśmiechać się do siebie, życzyć sobie wszystkiego najlepszego.

Dziękuję zatem serdecznie wszystkim wykonawcom bożonarodzeniowych przedstawień, ich nauczycielom, opiekunom i rodzicom za ten wspaniały czas i życzę wiele radości, zdrowia i pomyślności, niech nam wszystkim narodzenie Jezusa Chrystusa przyniesie to, co najpiękniejsze!

Zapraszam rodziców występujących XII Przeglądzie "Jasełek" do przesyłania ciekawych zdjęć na naszą skrzynkę sekretariat@ebck.pl  Umieścimy je w naszej galerii, na naszej stronie internetowej.

Wielkie Dzięki!!!!

Dyrektor Mariusz Nawłatyna