Jasełka, jasełka

10 spektakli, 250 występujących i sala widowiskowa pełna po brzegi. To niedziela, 18 stycznia, w Bychawskim Centrum Kultury.

Oj, zaroiło się tego dnia na scenie BCK-u od Maryj, Józefów, Króli, małych pastuszków i aniołków! Okazją do tego była trzynasta już edycja Przeglądu Jasełek. W tym roku na scenie zaprezentowało się dziesięć grup kolędniczych.
Młodzi aktorzy przygotowali tradycyjne jasełka i inscenizacje o tematyce bożonarodzeniowej. Przejęci, grali z wielkim zapałem i walcząc z tremą.
Można też było posłuchać koncertów kolęd. Ich wykonawcy postawili przede wszystkim na tradycję, dominowały stare, dobrze znane kolędy.
Przegląd trwał ponad pięć godzin. Uczestnicy po występie zostali zaproszeni na mały poczęstunek do kawiarni „Złota Lira”. Na pamiątkę otrzymali też dyplomy. Bychawski przegląd od pierwszej edycji nie ma formy konkursu – Święta Bożego Narodzenia to czas radości i pokoju, a nie rywalizacji.

Organizator – Bychawskie Centrum Kultury – serdecznie dziękuje za udział uczniom z Gimnazjum nr 1 w Bychawie i szkół podstawowych – w Bychawie, Bychawce, Starej Wsi Drugiej, Zaraszowie, Kosarzewie, Krzczonowie, a także nauczycielom przygotowującym uczniów: Sławomirze Wrzesińskiej, Elżbiecie Małeckiej, Krystynie Pruś, Annie Mazurek, Małgorzacie Wójcik, Annie Gajur, Katarzynie Leszek-Szacoń, Danucie i Tomaszowi Kalinowskim, ks. Stanisławowi Szatkowskiemu, Markowi Trzcińskiemu, Krzysztofowi Mendykowskiemu i Tadeuszowi Kurantowi.