Free style teatralny-wyśmienita zabawa!

Podczas warsztatów na podstawie wielu ćwiczeń i gier scenicznych  nauczymy się podstawowych zasad impro, czyli teatralnego tworzenia „czegoś z niczego”. Bawiąc się uwolnimy swoją kreatywność i spontaniczność. Zaktywizujemy nasze szare, mało używane impro-komórki mózgowe do intensywnego działania na scenie i poza nią. Teatr improwizowany w skrócie nazywany też impro lub improv świetnie sprawdza się w pracy z młodymi adeptami sztuki scenicznej, zawodowymi aktorami, oraz z ludźmi w żaden sposób niezwiązanymi z teatrem. Impro uczy zrozumienia i tworzenia struktury dramatycznej widowiska, kształtuje osobowość, rozwija wyobraźnię, zmusza do kreatywnego myślenia, integruje grupę, uczy współpracy i pokory.
Impro zostało stworzone w latach sześćdziesiątych jako forma treningu dla aktora, lecz szybko odkryto jego oryginalność i atrakcyjność sceniczną. Od tamtej pory ten rodzaj teatru bez rekwizytów, kostiumów, dekoracji, a także bez scenariusza i reżysera, ale z ogromną dawką spontaniczności i humoru, zdobywa sobie coraz większe grono entuzjastów na całym świecie.

DSC 6960

Zajęcia poprowadzi instruktor teatralny, reżyser, trener z wieloletnim doświadczeniem Arkadiusz Ziętek.

Arkadiusz Ziętek – twórca teatralny urodzony w Lublinie, od 2001 zatrudniony w berlińskim stowarzyszeniu Interkunst e.V. na stanowisku kierownika artystycznego. Jako reżyser, aktor, trener, scenarzysta angażuje się w projekty teatralne, skierowane głównie do młodzieży i dotyczące zagadnień społecznych. Oprócz zajęć scenicznych, bazując na doświadczeniach wyniesionych z teatru i studiów trenerskich, prowadzi warsztaty i szkolenia wspierające umiejętności interpersonalne w zakresie: spontaniczności, kreatywności, komunikacji, współdziałania, wystąpień publicznych oraz budujących i integrujących grupę.

MIK