Bene Meritus 2011

alt

Miesiąc czerwiec dedykujemy uroczystości, która z założenia ukazuje nam jakie dziedzictwo kulturowe oraz moralne pozostawił mieszkańcom ks. Antoni Kwiatkowski. Wydarzenie jest na tyle niezwykłe, że skupia mieszkańców, którzy rozpamiętują dawne dzieje Bychawy oraz młodsze pokolenia, które kultywują historię miasta oraz promują ją w innych częściach kraju.
 
22 czerwca br. przypada V edycja Bene Meritus – wieczoru z ks. Kwiatkowskim jak co roku planowanym miejscem realizacji uroczystości jest park miejski przy ul. M.J. Piłsudskiego. Początek o godz. 19.00. W przypadku złych warunków atmosferycznych impreza zostanie przeniesiona do Bychawskiego Centrum Kultury.
 
W tym roku Bychawskie Towarzystwo Regionalne podejmie kwestie związane z edukacją, poruszane przez ks. Kwiatkowskiego  na łamach czasopisma „Nowa Jutrzenka”. Liber Liber ponownie udostępni mieszkańcom Bychawy wystawę „Co było a nie jest”. Natomiast Bychawskie Centrum Kultury zaoferuje część artystyczną. Tegoroczne przedsięwzięcie będzie równie nastrojowe, ale i zarazem energiczne. Wystąpi Orkiestra z ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego, Chór BCK, Duet gitarowo-saksofonowy w składzie Sasha Balevych i Przemysław Hanaj oraz zespół NeoKlez, który swoim żywiołowym repertuarem zapewni odbiorcom ambitne rytmy.
Wszystkich sympatyków ks. Kwiatkowskiego oraz osób dla których ważne są stare dzieje Bychawy serdecznie zapraszamy!!