„Apetyt na radio” na żywo z Bychawy

W sobotę (21.11, godz. 12-15) słuchacze Radia Lublin poznają nasze miasto. Program „Apetyt na radio” z Bychawy poprowadzi redaktor  Magdalena Lipiec.
logo_radio_lublin.jpg
Bychawa – niewielka miejscowość nad Kosarzewką, dla nas – centrum gminy, dla mieszkańców regionu – ciche i spokojne miasteczko w pobliżu Lublina. Z czym kojarzy się Bychawa mieszkańcom Lubelszczyzny? 

Bychawa nasza ma długą, bo jako miasto prawie pięćsetletnią historię. O  jej dziejach i tradycjach opowiedzą miłośnicy regionu: Maria Dębowczyk, Mirosław Grzesiak. Bychawę starą i nowoczesną w lokalnych anegdotach i legendach przywoła nam, obieżyświat i gawędziarz Marek Kuna. Nikt tak nie zna tych okolic jak on. I nikt o tym tak barwnie nie opowiada. Na krótką wycieczkę ulicami Bychawy zabiorę słuchaczy ja, czyli Monika Głazik.

Bychawa absolutnie nie jest sypialnią! Odbywa się tu dużo ciekawych imprez, działają zespoły muzyczne, taneczne, folklorystyczne. Opowiedzą o tym ludzie na co dzień związani z bychawską kulturą – Barbara Cywińska, Mariusz Nawłatyna.

W Bychawie rodzą się oryginalne pomysły. Młodzi ludzie nie czekają na gotowe, ale sami zmieniają rzeczywistość. Opowiedzą o tym członkowie stowarzyszenia Liber-Liber, stowarzyszenia Przyjaciół Koni oraz organizatorzy Amatorskich Rozgrywek w Piłkę Nożną w Bychawie.

W najbliższą sobotę naszą miejscowość przybliżą jej mieszkańcy, mali i duzi… młodzi i starzy. Tych, którzy będą w domu lub podróży prosimy o słuchanie audycji, tych zaś, którzy znajdą czas, zapraszamy na spotkanie z Magdą Lipiec i radiem do Bychawskiego Centrum Kultury.